Вітаю Вас, Гість! Реєстрація RSS

        Новини науки

Пт, 03-10-2025
Головна » 2025 » Вересень » 29 » Виявили корал, схожий на Чубакку, у Тихому океані
12:53
Виявили корал, схожий на Чубакку, у Тихому океані


Який вигляд має корал, що отримав ім’я на честь персонажа «Зоряних війн»? Iridogorgia chewbacca — новий вид з глибин біля Гаваїв, вперше зафіксований ще у 2006 році. 

У глибинах Тихого океану поблизу острова Молокаї (Гаваї) вчені зафіксували незвичайний корал, схожий на Чубакку з «Зоряних війн». Вид назвали Iridogorgia chewbacca. Його вперше помітили у 2006 році на глибині понад 660 метрів, а науковий опис опубліковано лише у вересні 2025 року. 

Про це повідомляє медіа про науку, технології та здоров’я КРВ.медіа з посиланням на текст дослідження, оприлюднений у журналі Zootaxa.

Виявлення корала поблизу Гавайських островів

Перші кадри незвичайної істоти вдалося отримати ще у 2006 році за допомогою дистанційно керованого підводного апарата, який досліджував підводний хребет біля острова Молокаї (Гаваї). На глибині 663 метри над морським дном височів об’єкт з довгими гілками, вкритими густими волокнами, схожими на шерсть.

«Побачити цей корал було незабутньо», — згадує морський біолог Лес Вотлінг з Університету Гаваїв. «Його гнучкі, волохаті гілки одразу викликали асоціацію з Чубаккою».

Так новий вид і отримав офіційну назву — Iridogorgia chewbacca. Науковці класифікували корал у роді Iridogorgia, що належить до родини Chrysogorgiidae. Представники цього роду відомі своїми спіральними формами та металевим блиском, характерним для колоній поліпів, які разом формують корал.

На відміну від фантастичних істот, цей організм є колонією крихітних поліпів — морських безхребетних, що утворюють єдину гіллясту структуру заввишки до 51 см

У 2016 році ще один екземпляр Iridogorgia chewbacca зафіксували поблизу Маріанської западини — найглибшого місця у Світовому океані. Згодом команда науковців із Університету Гаваїв та Китайської академії наук провела аналіз генетичних маркерів і морфологічних ознак цих зразків. Дослідження мало таксономічний характер — учені класифікували знахідку як окремий вид.

Корали роду Iridogorgia мають довгі спіральні гілки, які виростають із прикріплення до морського дна — т. зв. «холдфаста». Їхній характерний блиск зумовлений будовою зовнішніх тканин.

В одному дослідженні з Iridogorgia chewbacca було описано ще один новий вид — Iridogorgia curva. Загалом у водах тропічної частини західного Тихого океану вчені підтвердили 12 видів цього роду, з яких два раніше не фіксувалися у регіоні.


За матеріалами Новини науки
Категорія: Екологічні новини | Переглядів: 25 | Дата публікації: 29-09-2025 | Додав: adminA | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]