13:08 Чому дорослі люди уникають нових стосунків і стають одинаками | ||
Будувати стосунки після 30-40 років стає все складніше. Ми звикаємо до автономії й боїмося нового болю, тиску та складнощів при побудові довіри. Тому часто ми обираємо комфорт замість близькості - а це прямий шлях до самотності. Чому ми перетворюємося на світ самітників і як це впливає на побудову стосунків у зрілому віці, розповіла магістр психології та психотерапевт. Самотність як нова нормаУ світі стає дедалі більше людей, яким простіше бути наодинці, ніж відкриватися комусь. І це не наша особиста примха, а результат досвіду і тренд, яким непокояться вчені. Психологічні дослідження показують, що у середньому віці самотність часто набирає форму соціальної - пов’язаної не з відсутністю людей навколо, а зі зміною ролей, очікувань і внутрішніх критеріїв близькості, тому все більше людей обирають не створювати стосунки. "З роками ми накопичуємо розчарування, тому підсвідомо обираємо безпеку замість ризику. Самотність здається комфортною: вона передбачувана, не ранить і не вимагає адаптації". Автономія проти близькостіЩе одна причина - автономія, до якої ми звикли. У 30-40 та у старшому віці - у нас уже є свій ритм, звички, побут і будь-які стосунки означають зміни, на які не завжди є емоційний ресурс. "Саме тому ми кажемо: "Мені добре і так", хоча потреба в близькості залишається", - додає психологиня. Чому ми стаємо вибагливішимиЗ віком ми стаємо вибагливішими не тому, що "перебираємо", а тому, що розуміємо, чого не хочемо повторювати. Але високі стандарти роблять вибір складнішим, а страх нового болю - сильнішим. Комфорт не дорівнює щастюМи плутаємо комфорт зі щастям - самотність справді дає спокій, але не радість. Стосунки можливі й після тривалого періоду автономії. "Починати варто з малого: повільної довіри, чесності з собою і готовності зробити один маленький крок назустріч іншій людині". За матеріалами Новини науки
| ||
|
| ||
| Всього коментарів: 0 | |

