Небезпечний вид кліщів виявили науковці
Біологи з Тюменського державного університету виявили в лісах Уссурійського краю новий рід кліщів, в який входить кілька інших видів, раніше невідомих науці.
Керівник Міжнародної комплексної науково-дослідної лабораторії з вивчення клімату, землекористування та біорізноманіття Андрій Толстіков вважає, що кліщі, відкриті на Далекому Сході, асоційовані з жуками-короїдами, є небезпечними шкідниками лісів. Новий рід Coleopygmephorus живе з короїдами, подорожуючи на них, себто кліщі причіпляються до тіла жуків.
Науковці досліджували кліщів, які живуть на короїдах для того, щоб знайти екологічно безпечні способи боротьби з комахами, які проробляють входи в деревині та пришвидшують смерть дерев. Вчені вважають, що цих кліщів згодом можна буде використовувати для боротьби з жуками-короїдами.
За матеріалами: Новини науки