Наука пояснює світ і формує майбутнє
Новини науки Розповідаємо про науку з 2011 року
Останні відкриття науки

2100-річний золотий перстень з тронним іменем фараона Тутмоса ІІІ показали українські науковці

2100-річний золотий перстень з тронним іменем фараона Тутмоса ІІІ показали українські науковці

У зібранні Національного музею історії України є предмет, пов’язаний з іншим фараоном XVIII династії – Тутмосом ІІІ, племінником могутньої Хатшепсут, єдиної жінки на троні фараонів Єгипту, що жив і правив у першій половині XV століття до н.е. Про це йдеться на сторінці “Скарбниця Національного музею історії України”.

Це – золотий перстень II-I ст. до н.е. із фаянсовим щитком, який має вигляд жука-скарабея. На звороті щитка розміщено картуш з тронним іменем фараона Тутмоса ІІІ (Менхеперура).

Перстень випадково знайдено на східному некрополі Неаполя Скіфського (біля сучасного міста Сімферополя), центрі пізньоскіфської держави.

 “Скарабеї були священними жуками в Давньому Єгипті. Сонячного бога Хепрі зображували з головою у вигляді скарабея. Чимало зображень скарабеїв було і в тронних прикрасах Тутанхамона, зокрема, на нагрудній пекторалі та персні”, – зауважують фахівці.

Подібні персні або ж інші зображення скарабеїв розходилися далеко за межами Єгипту. Переважно це були імітації та наслідування єгипетським зразкам.

За матеріалами: Новини науки