Вітаю Вас, Гість! Реєстрація RSS

        Новини науки

Пн, 19-01-2026
Головна » 2025 » Листопад » 9 » Зафіксували спалах чорної діри, який у 10 трлн яскравіший за сонце - вперше в історії
15:06
Зафіксували спалах чорної діри, який у 10 трлн яскравіший за сонце - вперше в історії


Астрономи записали найбільший та найвіддаленіший спалах чорної діри за всю історію. Про це повідомляє Engadget.

Спостереження за цією чорною дірою розпочалися у 2018 році за допомогою телескопів Zwicky Transient Facility та Catalina Real-Time Transient Survey, які фіксують короткі космічні спалахи.

«Це не схоже на жодне активне галактичне ядро, яке ми коли-небудь бачили», — заявив Метью Грем, професор астрономії в Caltech. Результати дослідження опубліковані в журналі Nature Astronomy.

Відкриття допомагає вченим краще зрозуміти процеси поглинання зірок надмасивними чорними дірами.

Спалах відбувся на відстані 10 млрд світлових років від Землі. Чорна діра з масою у 500 млн сонць поглинула зірку, що була у 30 разів масивнішою за наше Сонце. У момент піку це зіткнення спричинило спалах яскравістю близько 10 трлн сонць. 

 


За матеріалами Новини науки
Категорія: Новини астрономії | Переглядів: 52 | Дата публікації: 09-11-2025 | Додав: adminA | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]