Вітаю Вас, Гість! Реєстрація RSS

        Новини науки

Вт, 12-05-2026
Головна » 2026 » Квітень » 10 » Астронавти Artemis 2 зробили знімки зворотного боку Місяця і «заходу Землі» - видовище, якого люди ніколи не бачили
00:50
Астронавти Artemis 2 зробили знімки зворотного боку Місяця і «заходу Землі» - видовище, якого люди ніколи не бачили


Астронавти місії Artemis II зробили нові знімки сонячного затемнення.

Астронавти NASA, які вперше з 1972 року облітають Місяць, поділилися новими знімками супутника Землі та його зворотного боку, повідомляють CNN та NBS News.

Члени екіпажу історичної місії — Рід Вайсман, Віктор Гловер, Крістіна Кох і Джеремі Гансен — під час прольоту на відстані 406 773 км від Землі втратили зв’язок із планетою на 40 хвилин через відсутність радіовидимості. Зв’язок відновився, коли космічний корабель знову вийшов на освітлену сторону Місяця.

У цей час астронавти стали свідками явища, схожого на те, яке спостерігали астронавти Аполлона-8 у 1968 році, коли Земля ніби «сідала» за Місяць. Знімки, зроблені екіпажем, нагадують кадр 58-річної давнини.

NASA також поділилися новим зображенням сонячного затемнення, що відбулося, коли Місяць закрив Сонце.

Екіпаж місії витратив близько семи годин, фотографуючи і фіксуючи особливості поверхні Місяця, зокрема і зворотний бік, який завжди прихований від Землі і який люди ніколи не бачили на власні очі. Це стало можливим завдяки зміні траєкторії польоту, чого не могли зробити астронавти під час місій Аполлон. Перші зернисті зображення зворотного боку Місяця були отримані ще в 1959 році радянським апаратом Луна-3.

Астронавти зазначили, що зворотний бік Місяця на вигляд місцями коричневий і зеленуватий, а також помітили нові кратери, ймовірно, утворені нещодавніми метеоритними ударами.

«Коли ми були на зворотному боці Місяця і дивилися на Землю, то справді відчували себе не як у капсулі. Вас перенесли на зворотний бік Місяця. І це справді вразило вас. Це був надзвичайний досвід для людини. Ми дуже вдячні за це», — сказав астронавт Джеремі Генсен під час розмови з адміністратором NASA.

Дослідники в NASA вважають, що нові зображення, які зробили астронавти місії Artemis II, можуть допомогти краще зрозуміти процеси, що призвели до утворення Місяця і Сонячної системи.

«Я не можу передати словами, скільки ми вже дізналися і скільки натхнення ви надали всій нашій команді, спільноті місячних науковців та всьому світу тим, що ви змогли принести сьогодні. Ви справді наблизили Місяць для нас. І ми не можемо висловити вам свою вдячність», — зізналася екіпажу наукова співробітниця докторка Келсі Янг.

Що потрібно знати про Artemis II

Artemis II (Артеміда-2) — це другий політ у рамках однойменної програми, але перший, коли на борту ракети-носія Space Launch System (SLS) і в кораблі Orion під назвою Integrity перебувають люди. Четверо астронавтів вирушили в петлеподібну подорож навколо Місяця і назад.

Серед тих, хто опинився в космосі: командир Рід Віземан, пілот Віктор Гловер, фахівчиня Крістіна Кох і фахівець Джеремі Хансен із Канадського космічного агентства.

Очікується, що місія триватиме близько десяти днів. За цей час команда має облетіти навколо Місяця і повернутися назад. Астронавти не здійснюватимуть висадку на супутник Землі.

Artemis II стала першою місією з людьми, яка прямує до Місяця з моменту завершення програми Apollo 1972 року. Останньою місячну поверхню залишала експедиція Apollo 17, і відтоді жодна людина не пролітала навіть повз супутник.


За матеріалами Новини науки
Категорія: Новини астрономії | Переглядів: 57 | Дата публікації: 10-04-2026 | Додав: adminA | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]